Markowe okulary Okulary przeciwsłoneczne Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne – dlaczego warto je wybrać?

Złe widzenie sprawia ogromne problemy – wiedzą o tym osoby borykające się z różnego typu wadami wzroku. Osoby takie powinny zatem rozważyć zakup okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych, gdyż pozwalają one na ochronę wzroku w słoneczne dni, a jednocześnie spełniają swoją funkcję indywidualnej korekcji wzroku. Dla kogoś bez wady wzroku wybór jest prosty – okulary przeciwsłoneczne ”zerówki”. Jednak dla kogoś, kto cierpi na krótko- lub dalekowzroczność zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie przyniosą pożądanego rezultatu, a wręcz przeciwnie – mogą pogłębić istniejące problemy.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i doskonale spełniają funkcję ochronną wzroku przed promieniami słonecznymi, jednocześnie dbając o odpowiednią korekcję, która dobierana jest indywidualnie dla każdej potrzeby. Ponadto, szeroki wybór markowych oprawek do okularów korekcyjnych sprawi, że każdy znajdzie spośród dostępnych oprawek coś dla siebie – należy pamiętać, że okulary nie są dodatkiem jedynie praktycznym, ale także dodatkiem do garderoby i odpowiednio dobrane stanowić mogą niepowtarzalny sposób na podkreślenie swojego charakteru oraz urody.

Jeżeli chodzi o szkła progresywne – istnieje możliwość ich zabarwienia, a co za tym idzie – użytkownik okularów progresywnych również może cieszyć się nimi podczas codziennego, bezproblemowego funkcjonowania

Zalety okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych:

  • ochrona przed szkodliwymi promieniami UV
  • zachowana odpowiednio dobrana korekcja wzroku
  • komfortowa ostrość widzenia
  • szeroki wybór od kolory po kształty i rozmiary
  • tworzą je również producenci renomowanych marek
  • przystępna cena.

Dwa w jednym – idealny wybór

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zamiast dwóch par różnych okularów można kupić jedną, spełniającą wszystkie swoje funkcje, choć takie rozwiązanie istnieje na rynku już od wielu lat.

Okulary przeciwsłoneczne podczas wychodzenia na słońce to absolutna podstawa, ponieważ wystawianie oczu na działanie promieni UV sprawia, że nasze oczy szybko się męczą i przesuszają. Wybierając okulary przeciwsłoneczne korekcyjne żaden dalekowidz ani krótkowidz nie musi wybierać pomiędzy szkłami przyciemnionymi a korekcyjnymi, gdyż może mieć dwa w jednym. Nie należy zapomnieć o sezonie zimowym, w którym oczy narażone są na polaryzujące refleksy odbijające się w śniegu, które również negatywnie wpływają na nasze widzenia – podczas jazdy samochodem mogą oślepić równie łatwo, jak ostre promienie słoneczne. Wówczas również z pomocą przychodzą przeciwsłoneczne szkła korekcyjne. Koszt takich szkieł zaczyna się już od 200 zł, więc jak widać – nie jest to absolutnie zaporowa cena.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i doskonale spełniają funkcję ochronną wzroku przed promieniami słonecznymi, jednocześnie dbając o odpowiednią korekcję, która dobierana jest indywidualnie dla każdej potrzeby

Przeciwskazania w użytkowaniu – czy istnieją?

Użytkowanie przyciemnionych szkieł korekcyjnych nie jest żadną barierą w większości przypadków u osób ze znaczną lub skomplikowaną wadą wzroku. Wysokość indeksów szkieł barwionych jest taka sama jak w przypadku szkieł bezbarwnych, więc nie ma żadnej przeszkody, by korekcyjne szkła przeciwsłoneczne zostały dopasowane do wartości wypisanej na recepcie.

Jeżeli chodzi o szkła progresywne – istnieje możliwość ich zabarwienia, a co za tym idzie – użytkownik okularów progresywnych również może cieszyć się nimi podczas codziennego, bezproblemowego funkcjonowania.  W okularach przeciwsłonecznych korekcyjnych bez uczucia rażenia słońca w oczy można nawet przeczytać książkę na plaży! Obecnie niezależnie od wielkości wady wzroku, a także jej rodzaju, każdy może nosić okulary przeciwsłoneczne bez potrzeby częstej wymiany okularów lub wyboru pomiędzy jednymi, a drugimi. Słoneczne, letnie jak i zimowe, dni przestaną być uciążliwością dzięki okularom przeciwsłonecznym z korekcją.