Markowe okulary Oprawki Solano

Jakie oprawki do okularów wybrać?

Noszenie okularów to nadal jedna z najpopularniejszych form korekcyjnych wad oczów. Prawidłowe dobranie szkieł zagwarantuje nam prawidłowe widzenie oraz przeciwdziała innym objawom. Decydując się na wybór okularów, większość z ludzi przywiązuje dużą uwagę do wyglądu oprawek. W dzisiejszych czasach okulary mają spełniać nie tylko funkcję praktyczną, ale muszą również dobrze się prezentować. Okulary stanowią bez cienia wątpliwości jeden z elementów stylizacji. Na co więc należy zwrócić uwagę podczas wyboru oprawek?

Typ oprawek – jakie wybrać?

Na dziś dzień rynek optyczny jest nam w stanie zaoferować wiele możliwości pod kątem doboru oprawek. Możemy wyróżnić 3 podstawowe typy oprawek- pełne, bezramkowe oraz żyłki. Możliwości wyboru są na tyle duże, że z pewnością każdy dobierze dla siebie odpowiedni model. Jednym z najpowszechniejszych wyborów były i nadal są modele z pełnymi ramkami.

Decydując się na oprawki pełne, soczewki są odpowiednio chronione przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto takie oprawki są najbardziej charakterystyczne i wyraziste. To bez cienia wątpliwości połączenie wysokiej ochrony okularów oraz niepowtarzalnego stylu. Krótko mówiąc, okulary o pełnych oprawkach to uniwersalny zakup dla większości osób.

Równie ciekawą alternatywą są tzw. żyłki. Charakteryzują się one tym, że ramki nie okalają w pełni soczewek, a w większości przypadków jedynie od góry. Także ten model posiada szereg zalet, dzięki czemu na takim wyborze może zyskać szerokie grono osób. Są one przede wszystkim bardziej subtelne i mniej widoczne. Takie okulary to wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie styl oraz elegancję, sprawdzając się przy różnego rodzaju kreacjach. Modele te będą strzałem w dziesiątkę dla wszystkich pań o drobnej twarzy i delikatnych rysach.

Okulary bezramkowe tzw. patentki to ostatnie z rozwiązań, które są praktycznie niewidoczne na twarzy. Składają się one z soczewek, noska oraz zauszników. Ze względu na swoją dyskrecję, będą idealnym zakupem dla osób, które nigdy wcześniej nie nosiły okularów. Ze względu na uniwersalność modeli, będą dobre zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Oprawki, a kształt twarzy

Sam dobór oprawek to niejedyny czynnik, na który warto zwrócić uwagę. Większość osób chcąc wyglądać atrakcyjnie powinna mieć na uwadze kształt oraz proporcje twarzy. Dobieranie oprawek biorąc pod uwagę ten aspekt to jedna z najważniejszych rzeczy jeśli chcemy się dobrze prezentować. Możemy wyróżnić 5 typów, kształtów twarzy:

  • okrągłą
  • kwadratową
  • owalną
  • podłużną
  • w kształcie serca.

Wybór oprawek będzie najłatwiejszy w przypadku twarzy owalnej, do której dopasujemy łatwo niemal każdy kształt oprawek. Dla twarzy okrągłej rekomenduje się okulary prostokątne i podłużne o możliwie jak najwęższych ramkach.

Przy twarzach w kształcie serca najlepiej sprawdzą się modele bezramkowe bądź z przezroczystymi ramkami. Z kolei twarz kwadratowa cechuje się mocno zarysowanymi krzywiznami. By złagodzić rysy zaleca się oprawki zaokrąglone bądź owalne. Prawidłowe określenie swojego typu twarzy to jeden z kluczowych kroków by prawidłowo wybrać oprawki.

Cena, a marka oprawek

Dla większości osób dużą rolę ogrywa także cena. Ta jest uzależniona od kilku istotnych czynników. Przede wszystkim ze znacznie wyższym kosztem należy się liczyć, gdy decydujemy się na oprawki markowe. Oprawki Solano to jedne z ciekawszych modeli markowych, które cechują się wysoką jakością wykonania. Ich ceny wahają się od około 300 zł do około 600-700 zł.

Pamiętajmy, że solidne oprawki to absolutna podstawa, dlatego nie warto oszczędzać na tym elemencie. Oprawki Solano charakteryzują się najnowszym wzornictwem i dobrą jakością materiałów stosowanych do produkcji.