Bez kategorii

Jak wybrać oprawki do okularów?

Wybór oprawek do okularów jest znacznie prostszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Wystarczy wiedzieć, jakie aspekty wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Według jednej z zasad, prawidłowo dobrane oprawki muszą swoim kształtem stanowić kontrast dla naturalnych rysów twarzy. Czym należy się zatem sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Można zaobserwować, że oprawki Solano Clip-On z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Jakie okulary powinny kupić osoby z kwadratową twarzą?

Warto wiedzieć, że kwadratowa twarz cechuje się szerokim czołem, mocno zarysowaną szczęką, a także wyraźnymi policzkami. Ponadto rysy są bardzo wyraźne i ostre. Rekomendowane jest w takiej sytuacji zdecydować się na lekko zaokrąglone oprawy. Ich kształt może być owalny. Użytkownik może w ten prosty sposób złagodzić kanciaste rysy twarzy. Należy również pamiętać, aby oprawy były zaokrąglone u dołu. Z kolei górna linia powinna się układać na linii brwi. Dzięki temu możliwe będzie optyczne wydłużenie linii szczęki, a także odwrócenie od niej uwagi.

Wybór oprawek do okularów jest znacznie prostszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu

Czym powinny się sugerować osoby z okrągłą twarzą?

Omawiany rodzaj twarzy cechuje się jednakową szerokością i wysokością. W porównaniu do kwadratowej twarzy, czoło i szczęka będą się delikatnie zarysowywać. Zdecydowanie najlepszą możliwą opcją będzie postawienie na oprawy odrobinę szersze od jej obrysu. osoba zainteresowana będzie mogła w ten sposób optycznie wyszczuplić i wydłużyć twarz. Rekomendowane jest także zaopatrzenie się oprawy renomowanego producenta o prostych i kanciastych kształtach.

Najlepsze oprawki dla osób z trójkątną twarzą

W najprostszym możliwym ujęciu twarz cechuje się wąską szczęką i szerokim czołem. W celu złagodzenia rysów twarzy, a także ewentualnych dysproporcji, zalecane jest mocne zaakcentowanie okolic oczu. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się oprawy w kształcie kocich oczu. Należy mieć świadomość, że zbliżony rezultat można będzie uzyskać wybierając produkty, które nie posiadają dolnej krawędzi.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Osoby, które chciałyby osiągnąć pełną satysfakcję muszą przestrzegać kilku ważnych reguł. Omawiane produkty muszą przede wszystkim współgrać ze stylem życia mężczyzny lub kobiety. Rekomendowany jest zakup stabilnych oprawek. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zapewnić sobie komfort związany z użytkowaniem. Zadaniem kształtów ramek jest uwydatnianie atutów twarzy przedstawicielki płci pięknej lub mężczyzny, a także tuszowanie ewentualnych wad.