Markowe okulary

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Często okulary korekcyjne traktowane są jako zło konieczne. Jednak jest to całkowicie błędne myślenie. Dobrze dobrane do twarzy oprawki nie tylko skorygują wadę wzroku, ale jednocześnie dodadzą eleganckiego i szykownego wyglądu całej sylwetce.

Dlaczego trzeba nosić okulary korygujące?

W poszukiwaniu odpowiednich okularów korekcyjnych warto skorzystać z oferty najlepszych projektantów

Okulary muszą nosić osoby, które borykają się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością lub z innymi schorzeniami, przy wystąpieniu których lekarz zaleci używanie szkieł korekcyjnych. Okulary dają możliwość prawidłowego funkcjonowania. W większości przypadków nie doprowadzają do wyleczenia wady, ale znacznie zwiększają komfort życia. Dlatego nie powinno się unikać noszenia okularów zaleconych przez specjalistę. Obecnie okulary traktowane są przez przemysł modowy na równi z innymi akcesoriami i dodatkami. Dzięki temu projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych oprawek, które podkreślą charakter i styl właściciela.

Nowoczesne okulary mogą spełniać również dodatkowe funkcje na przykład chronić przed szkodliwym, słonecznym promieniowaniem lub przy szkłach polaryzacyjnych zwiększać ostrość widzenia.

Jaki kształt oprawek wybrać?

Okulary muszą nosić osoby, które borykają się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością lub z innymi schorzeniami, przy wystąpieniu których lekarz zaleci używanie szkieł korekcyjnych

Kształt oprawek powinien być wybierany po uwzględnieniu kilku wytycznych. Najistotniejsze z nich to kształt twarzy, szerokość twarzy, kolor oczu, rodzaj fryzury oraz szerokość brwi.

  • Twarz owalna. Do tego typu urody pasować będą wszystkie rodzaje oprawek. Można więc decydować się na okulary prostokątne, kwadratowe, kocie lub okrągłe. Trzeba tylko pamiętać, aby przy wąskiej twarzy wybrać odpowiednio mniejsze oprawki. Tak samo do twarzy bardzo szerokiej nie sprawdzą się małe okulary na przykład lenonki.
  • Twarz kwadratowa o mocno zarysowanych rysach najlepiej zaprezentuje się w oprawkach zaokrąglonych. Warto poszukać wśród okularów owalnych, motylkowych lub kocich. Dzięki nim rysy nabiorą łagodności.
  • Twarz okrągła wymaga odwrotnego podejścia niż kwadratowa. W tej sytuacji chodzi o wydłużenie owalu twarzy i jego mocniejsze zaznaczenie. Dlatego rewelacyjnie sprawdzą się oprawki prostokątne i kwadratowe. Dobrze, jeśli będą miały ostro zaznaczone linie, wówczas cała twarz nabierze zdecydowania i będzie bardziej wyrazista.

Okulary od największych domów mody

W poszukiwaniu odpowiednich okularów korekcyjnych warto skorzystać z oferty najlepszych projektantów. Ich modele wyróżniają się bardzo dobrą jakością, która przejawia się w doborze wysokogatunkowych materiałów oraz w precyzji wykonania. Również design stoi na najwyższym poziomie i sprosta nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom.